Absolwentka WRiTV nominowana w plebiscycie WARTO 2016

29.02.2016 - 13:10 aktualizacja 29.02.2016 - 13:10
Redakcja: admin

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Aleksandra Terpińska została nominowana do nagrody w plebiscycie WARTO 2016 za etiudę fabularną (film dyplomowy) pt. „Ameryka” i pełnometrażowy film dokumentalny pt. „Czeski Łabędź”.

Wyróżnienia „Gazety Wyborczej Wrocław” przyznawane są młodym twórcom, którzy wyróżniają się znaczącymi sukcesami, mimo początku swojej drogi zawodowej. Jury, w którego skład wchodzą m.in. krytycy, dziennikarze i uznani artyści, wybierają zwycięzców w pięciu kategoriach: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne i teatr.

Dodatkowo przyznawana jest nagroda publiczności. Laureat, wybierany spośród nominowanych w poszczególnych kategoriach, wyłaniany jest w drodze głosowania, które potrwa do 15 marca 2016 r. do godziny 12.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://wroclaw.wyborcza.pl