Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo – wyniki

27.03.2018 - 13:14 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, które odbywały się od 23 do 25 marca 2018 roku w Białymstoku. W zawodach udział wzięło 282 uczestników reprezentujących uczelnie z całej Polski, wielu to utytułowani mistrzowie na arenach Polski, Europy i świata. Gospodarzem mistrzostw była Politechnika Białostocka.

Zawodniczki z Uniwersytetu Śląskiego zdobyły łącznie cztery brązowe medale. W klasyfikacji generalnej:

• w kategorii wagowej 52 kg – trzecie miejsce zajęła Agnieszka Witasik, natomiast Aleksandra Filipowicz – piąte,
  • w kategorii 78 kg – na trzeciej pozycji ex aequo uplasowały się Justyna Sitko i Justyna Gołąb, siódma była Patrycja Majdak,
  • w kategorii +78 kg – piąte miejsce uzyskała Karolina Haberka.

Natomiast w klasyfikacji uniwersytetów brąz wywalczyła Aleksandra Świetlicka, która startowała w kategorii wagowej 57 kg.

Zawodniczki judo walczą na macie

Materiały prasowe AZS

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Śląski wywalczył srebrny medal, ustępując Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Z kolei w klasyfikacji drużynowej w typie uniwersytety studentki UŚ zdobyły złoto.

Trenerem reprezentacji jest mgr Adam Górnik ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, trener judo drugiej klasy.