Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej

12.04.2016 - 14:46 aktualizacja 12.04.2016 - 14:46
Redakcja: admin

Sukcesem studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego zakończyły się rozgrywane od 8 do 10 kwietnia 2016 roku w Sosnowcu Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Zawodnicy AZS Uniwersytetu Śląskiego zdobyli aż 5 medali. Pierwsze miejsce w konkurencji na trudność zajął Kajetan Koperwas – pracownik Katedry Biofizyki i Fizyki Molekularnej, a trzecie miejsce w konkurencji na czas zdobył Mateusz Strączek (WPiA). Drużyna kobiet – w składzie: Kinga Mundała (WBiOŚ), Joanna Czajor (WPiA) i Marta Kiwer (WMFiCh) – wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów. Natomiast zespół mężczyzn – w składzie: Sebastian Haratyk (WMFiCh), Piotr Kowalewski (WNS), Mateusz Strączek (WPiA) i Kajetan Koperwas – zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów.