American Corner w Katowicach najlepszym ośrodkiem w roku 2020/2021

03.11.2021 - 13:46 aktualizacja 04.11.2021 - 10:02
Redakcja: wc-a

Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej American Corner w Katowicach, działające w ramach współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a ambasadą Stanów Zjednoczonych, zajęło pierwsze miejsce wśród wszystkich ośrodków American Corner w ocenie działalności za rok 2020/2021, realizując w tym okresie 109 programów. Ranking sporządziła ambasada Stanów Zjednoczonych.

American Corner w Katowicach organizuje wydarzenia skierowane do wszystkich zainteresowanych Stanami Zjednoczonymi. Ośrodek prowadzi liczne zajęcia, warsztaty, szkolenia dla nauczycieli i edukatorów oraz międzynarodowe konferencje z innymi ośrodkami American Corner z całego świata. W ramach jednostki działa również biblioteka udostępniająca zbiory książkowe i bazy danych w eLibrary USA. Organizowane są też pokazy filmowe oraz koncerty. Wydarzenia mają na celu przybliżanie historii, kultury i geografii Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o działalności centrum można znaleźć na stronie American Corner Katowice oraz na Facebooku.

Powiewająca flaga Stanów Zjednoczonych

fot. Unsplash