Biblioteka UŚ włączona do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej

26.05.2022 - 10:05 aktualizacja 27.05.2022 - 13:18
Redakcja: OO
Tagi: library

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego została włączona do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez departament merytoryczny i Bibliotekę Narodową.

Celem ogólnokrajowej sieci bibliotecznej jest prowadzenie jednolitej działalności bibliotecznej i informacyjnej. Biblioteki należące do sieci współpracują w zakresie: gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania zbiorów, sporządzania i rozpowszechniania informacji bibliograficznych i dokumentacyjnych, działalności naukowo-badawczej, dokształcania i doskonalenia zawodowego pracowników bibliotek, a także wymiany i przekazywania materiałów bibliotecznych oraz informacji. W skład sieci wchodzą biblioteki publiczne oraz inne biblioteki włączone decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki AkademickiejSiedziba Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego – budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej | fot. Julia Agnieszka Szymala