Dr hab. Aneta Hanc-Kuczkowska prezesem Polskiego Towarzystwa Spektroskopii Mössbauerowskiej

27.06.2018 - 14:25 aktualizacja 27.06.2018 - 14:25
Redakcja: admin

W trakcie XII Ogólnopolskiego Seminarium Spektroskopii Mössbauerowskiej, odbywającego się od 17 do 20 czerwca 2018 roku, zorganizowane zostało zebranie Polskiego Towarzystwa Spektroskopii Mössbauerowskiej, podczas którego przeprowadzono ogólnopolskie wybory do zarządu PTSM. Prezesem została wybrana, pełniąca dotychczas funkcję wiceprezesa, dr hab. Aneta Hanc-Kuczkowska z Instytutu Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Na tym stanowisku zastąpiła prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Ruebenbauera.

W skład zarządu wchodzi łącznie pięć osób, funkcję zastępcy prezesa pełni dr hab. Tadeusz Szumiata z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, sekretarza – dr hab. Jan Chojcan z Uniwersytetu Wrocławskiego, skarbnika – dr hab. Elżbieta Jartych z Politechniki Lubelskiej, członkiem zarządu jest również dr hab. inż. Agnieszka Grabias z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie. Kadencja zarządu trwa cztery lata, a członkowie władz pełnią swoje funkcje honorowo i nie otrzymują z tego tytułu wynagrodzenia.

Polskie Towarzystwo Spektroskopii Mössbauerowskiej wspiera oraz rozwija działalność naukową, techniczną, dydaktyczną i popularyzatorską związaną z metodą spektroskopii mössbauerowskiej (SM). Jego celem jest także wspieranie badań podstawowych i stosowanych z wykorzystaniem tej metody.

Szczegółowe informacje na temat PTSM dostępne są na stronie: http://www.ptsm-mossbauer.us.edu.pl