Dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ nagrodzona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

18.06.2021 - 18:15 aktualizacja 19.04.2022 - 09:55
Redakcja: AJS
Tagi: osiągnięcia

Wykładowczyni Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ otrzymała Nagrodę im. Macieja Łukasiewicza przyznawaną za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy. Jury konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich doceniło film jej autorstwa zatytułowany „Pokolenia”. Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, jest to „dokument niezwykle barwny, zrealizowany z wielką klasą i artyzmem, świetny warsztatowo”.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały 17 czerwca podczas gali wręczenia Nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W trakcie tegorocznej 28. edycji wydarzenia uhonorowano najlepsze prace opublikowane i wyemitowane w polskich mediach w 2020 roku. Nagrody przyznano w czternastu kategoriach tematycznych.

Jury nie miało łatwego zadania, do konkursu nadesłano 260 prac publicystycznych oraz materiały z zakresu fotografii prasowej. Największą liczbę publikacji zgłoszono do trzech kategorii: Nagrody im. Stefana Żeromskiego, Nagrody im. Janusza Kurtyki oraz Nagrody im. Macieja Łukasiewicza.

Lista laureatów dostępna jest na stronie: sdp.pl.

Dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ z Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza
Dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ. Fot. Ilona Ptak