Dr hab. Maciej Szpunar, prof. UŚ pierwszym rzecznikiem generalnym Trybunału Sprawiedliwości UE

11.10.2021 - 15:30 aktualizacja 13.10.2021 - 09:56
Redakcja: OO

Dr hab. Maciej Szpunar, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ponownie został wybrany na stanowisko pierwszego rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu. Do jego zadań należeć będzie m.in. organizacja pracy rzeczników generalnych, którzy wspierają pracę sędziów TSUE, przedstawiając m.in. w sposób bezstronny i niezależny opinie prawne dotyczące spraw rozpatrywanych przez Trybunał Sprawiedliwości UE. Kadencja potrwa trzy lata do 6 października 2024 roku.

Dr hab. Maciej Szpunar, prof. UŚ do grona rzeczników generalnych TSUE należy od 2013 roku.

kilka flag Unii Europejskiej na masztach

fot. Unsplash