Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz członkiem Rady Wykonawczej ESCOM

29.08.2018 - 10:29 aktualizacja 29.08.2018 - 10:29
Redakcja: admin

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego została powołana na członka Rady Wykonawczej European Society for the Cognitive Sciences of Music (ESCOM) – międzynarodowej organizacji non profit wspierającej teoretyczne, eksperymentalne i stosowane badania prowadzone w ramach nauk poznawczych w obszarze muzyki. Członkowie rady zostali wybrani na kadencję 2019–2021, dr Maria Chełkowska-Zacharewicz jest drugim polskim naukowcem zasiadającym w tym gronie od początku istnienia stowarzyszenia.

Powołanie członków ESCOM odbyło się podczas międzynarodowej łączonej konferencji 15th International Conference on Music Perception and Cognition (ICMPC) and 10th Triennial Conference of the European Society for the Cognitive Sciences of Music (ESCOM), która odbywała się w Grazu (Austria) od 23 do 28 lipca 2018 roku. Celem wydarzenia organizowanego co sześć lat jest prezentacja badań naukowych poświęconych zagadnieniom związanym z szeroko rozumianą muzyką. Podczas tegorocznej edycji spotkania dr Maria Chełkowska-Zacharewicz zaprezentowała dwa postery: „Lexical decision task in music for words differentiated on affective dimensions” przygotowany we współpracy z dr. Maciejem Janowskim z Zakładu Psychologii Ogólnej UŚ oraz „Preferences for different emotional response scale types in music experience”.