Dzień Dziecka na Uniwersytecie Śląskim

26.05.2021 - 10:07, aktualizacja 31.05.2021 - 22:06
Redakcja: OO

W tym roku Dzień Dziecka, jedno z najmilszych świąt w całym kalendarzu, będzie obchodzone na Uniwersytecie Śląskim w szczególny sposób.

Wykład, warsztaty i bajka

Już w poniedziałek 31 maja, czyli w przededniu święta wszystkich dzieci, prof. dr hab. Ewa Jarosz, prorektor ds. rozwoju kadry, poprowadzi wykład o prawach dziecka pt. „Dzieci, aktorzy życia społecznego – czyli rzecz o prawach partycypacyjnych”. Warto zaznaczyć, że w swojej pracy badawczej prof. Ewa Jarosz zajmowała się m.in. rozwojem idei praw dziecka i ich społeczną implementacją oraz przemocą wobec dzieci. Transmisja z wykładu, który rozpocznie się o godz. 18.00, dostępna będzie na profilu UŚ na Facebooku oraz na uczelnianym kanale na platformie YouTube.

We wtorek 1 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty rękodzielnicze inspirowane strojem cieszyńskim pt. „Tańcząca Cieszynianka”, które poprowadzi Agnieszka Pawlitko. Podczas warsztatów dzieci będą kleić, wycinać, malować, rysować, wydzierać i oczywiście tańczyć. Dowiedzą się także wielu interesujących rzeczy na temat poszczególnych elementów stroju cieszyńskiego. Zajęcia zostaną przygotowane we współpracy z Domem Narodowym w Cieszynie i Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, a odbędą się w ramach inicjatywy #KierujSięNaTradycję.

Zaproszenie do udziału w warsztatach

Rysunek Cieszynianki do pobrania:

rysunek Cieszynianki w stroju folklorystycznym – przód rysunek Cieszynianki w stroju folklorystycznym – tył

Jak przygotować się do warsztatów?

Zwieńczeniem Dnia Dziecka na Uniwersytecie Śląskim będzie natomiast „Bajka uniwersytecka”, którą o godz. 19.00 przeczyta rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia swojego święta z Uniwersytetem Śląskim!

Wszystkie wydarzenia będą dostępne na Facebooku oraz na uniwersyteckim kanale na platformie YouTube.

plakat promujący Dzień Dziecka na Uniwersytecie Śląskim – program wydarzenia

Plakat promujący Dzień Dziecka na Uniwersytecie Śląskim