Dzień Kultury Bułgarskiej

15.03.2018 - 13:33, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

23 marca 2018 roku o godz. 10.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 1.19) rozpocznie się Dzień Kultury Bułgarskiej, którego organizatorem jest Instytut Filologii Słowiańskiej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie „Nesebyr – bogactwo dziedzictwa kulturowego”.

W programie zaplanowano wykłady, projekcje dwóch filmów: „Nesebyr i morze – miłość na zawsze” i „Nesebyr – poczuj wieczność” oraz otwarcie wystawy starych fotografii Nesebyr pochodzących ze zbiorów gminy Nesebyr. Ekspozycja prezentuje jej bogatą kulturę antyczną – perły wybrzeża Morza Czarnego. Ze względu na wyjątkową wartość historyczną, architekturę i architektonikę miasto zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO. Słowo wstępne wygłosi zastępca burmistrza gminy Nesebyr Wiktor Borisow.

Plakat promujący Dzień Kultury Bułgarskiej ze zdjęciem Nesebyr i programem wydarzenia