Dzień Prawnika

21.10.2021 - 12:46, aktualizacja 22.10.2021 - 10:02
Redakcja: OO

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje Dzień Prawnika. Wydarzenie odbędzie się 25 października 2021 roku w budynku Wydziału przy ul. Bankowej 11b (auta 5). Spotkanie będzie także transmitowane w serwisie YouTube.

Tematyka wydarzenia

Tematy wykładów będą związane z sytuacjami życia społecznego i kulturalnego, których kontekstu prawnego ludzie mogą nie być świadomi. Pracownicy Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz przedstawiciele samorządów, adwokatów i radców prawnych uznali za konieczne promowanie wiedzy prawniczej oraz przedstawianie rozwiązań, które są przydatne młodemu człowiekowi.

Harmonogram wydarzenia

• 10.00 – przywitanie gości,
  • 10.15 – dr hab. Marek Leśniak, prof. UŚ – „Na czym polegają badania poligraficzne (wariograficzne)?”,
  • 10.35 – dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, radca prawny – „Czy sztuczna inteligencja zastąpi ludzi i prawników?”,