Gala Nagrody im. prof. Józefa Pietera

25.09.2024 - 08:36, aktualizacja 25.09.2024 - 08:45
Redakcja: K.S

W poniedziałek 14 października 2024 roku o godz. 12.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się gala II edycji Nagrody im. prof. Józefa Pietera.

Podczas uroczystości zaprezentowani zostaną finalistki i finaliści drugiej edycji konkursu oraz ogłoszony zostanie laureat bądź laureatka nagrody, otrzymując tym samym nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Fundację im. prof. Józefa Pietera.

Finalistkami i finalistami konkursu o nagrodę im. prof. Józefa Pietera zostali:

• Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach,
  • Katarzyna Kurpińska, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu,
  • Andrzej Mazur, nauczyciel w III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach,
  • Anna Mucha, nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej “Klasa dla ASA” w Wodzisławiu Śląskim i Radlinie,
  • Grzegorz Rzeszutek, nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu.

Więcej informacji o finalistkach i finalistach znajduje się na stronie wydarzenia.

Galę uświetnią występy muzyczne uczniów laureatki I edycji nagrody, pani Haliny Pospieszałowskiej, oraz skrzypka Eliasa Davida Moncado, najmłodszego zdobywcy 1 Grand Prix i 10 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego w Polsce w 2019 roku.

Nagroda im. prof. Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi.

Dzięki otwartości i współpracy Fundacji im. prof. Pietera, Uniwersytetu Śląskiego i Metropolii GZM jest to jedyna w Polsce nagroda przyznawana nauczycielkom i nauczycielom przez organizację pozarządową, uczelnię i organizację samorządową.

Wstęp na Galę Nagrody im. Prof. Józefa Pietera jest wolny. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału poprzez przesłanie maila na adres: nagrodapietera@us.edu.pl.

Uniwersytet Śląski jest uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą. Jeśli mają Państwo jakieś szczególne potrzeby, proszę nas o tym poinformować – postaramy się wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie wydarzenia.