Postaw na naukę! – Szkoła Popularyzacji Nauki

11.10.2024 - 15:15, aktualizacja 16.10.2024 - 12:55
Redakcja: PK

W ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 Uniwersytet Śląski organizuje drugą edycję Szkoły Popularyzacji Nauki. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy pragną dzielić się wiedzą naukową w atrakcyjny i przystępny sposób – w szczególności nauczycieli szkolnych i akademickich, doktorantów oraz studentów. Na zgłoszenia czekamy do 23 października.

Postaw na naukę!

Bezpłatne warsztaty w ramach Szkoły Popularyzacji Nauki odbędą się w dniach 28 i 29 października na kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Swoją wiedzą oraz doświadczeniami podzielą się specjaliści z zakresu popularyzacji nauki: dr Anna Łosiak i Aleksandra Jaźwa (Instytut Nauk Geologicznych PAN), dr Alex Baker (University of Warwick) oraz Maciej Myśliwiec (Space Agency). Warsztaty będą odbywać się w języku polskim i angielskim.

Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoje kompetencje w zakresie komunikacji naukowej – prowadzenia zajęć, wystąpień publicznych, a także prezentacji badań naukowych. Liczymy, że zajęcia będą okazją do rozszerzenia obecnych lub przyszłych kompetencji zawodowych.

Nabór zgłoszeń

Szkoła Popularyzacji Nauki adresowana jest do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji w zakresie komunikacji naukowej. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza online: https://formularze.us.edu.pl/form/index/5602. Na zgłoszenia czekamy do 23 października.

Harmonogram

1. Nadsyłanie zgłoszeń (do 23.10.2024) – osoby chętne do wzięcia udziału w Szkole Popularyzacji Nauki wypełniają formularz zgłoszeniowy.
  2. Potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach (24.10.2024) – organizatorzy Szkoły Popularyzacji Nauki skontaktują się z uczestnikami, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w warsztatach.
  3. Szkoła Popularyzacji Nauki (28-29.10.2024) – warsztaty w Katowicach:
    • 28.10 (9:00-15:30) – warsztaty dla doktorantów i pracowników naukowych (dr Alex Baker – język angielski, Maciej Myśliwiec)
    • 29.10 (9:00-14:00) – warsztaty dla studentów (dr Alex Baker – język angielski) i nauczycieli szkolnych (dr Anna Łosiak, Aleksandra Jaźwa)