08.05.2024 - 12:12, aktualizacja 13.05.2024 - 13:55
Redakcja: OO

Sesja terenowa „Nowe oblicza dawnych przemysłowych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”, organizowana przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Geograficznego, odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 r.

W programie zaplanowano:

• warsztaty w Stacji Czytania Krajobrazu na dachu Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu,
  • wykład dr Marty Chmielewskiej: „Dziedzictwo poprzemysłowe współczesnej Europy”,
  • sesja terenowa szlakiem poprzemysłowego dziedzictwa wybranych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • lunch,
  • zwiedzanie podziemi Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.