Spotkanie słuchaczy Akademii Dyplomacji z posłem do PE Łukaszem Kohutem

07.10.2020 - 14:56, aktualizacja 07.10.2020 - 14:56
Redakcja: OO
Tagi: Akademia Dyplomacji

W sobotę 3 października słuchacze Akademii Dyplomacji w Uniwersytecie Otwartym UŚ wzięli udział w spotkaniu z posłem do Parlamentu Europejskiego Łukaszem Kohutem. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z jego pracą w Parlamencie Europejskim oraz działaniami na rzecz regionu.

Poseł do PE Łukasz Kohut jest absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Parlamencie Europejskim jest członkiem:

• Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE),
  • Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE),
  • Delegacji do Parlamentarnego Komitetu Stabilizacji i Stowarzyszenia UE-Serbia (DSR),
  • Delegacji ds. Współpracy w ramach Wymiaru Północnego i do spraw Stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE–Islandia oraz do Wspólnej Komisji Parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (DEEA).