XLV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Zastosowań Matematyki

05.09.2016 - 13:15, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

We wtorek 6 września 2016 roku w Zakopanem-Kościelisku rozpocznie się XLV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Zastosowań Matematyki, której celem będzie prezentacja metod matematycznych, mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki narodowej, w szczególności w przemyśle, ubezpieczeniach, finansach, bankowości, kolejnictwie czy transporcie.

W konferencji uczestniczyć będą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, wśród których znajdą się między innymi: dr hab. Henryk Gacki, prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna, prof. dr hab. Maciej Sablik. W inauguracji wydarzenia udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość przedstawienia skonstruowanych przez siebie modeli matematycznych podczas poszczególnych sesji tematycznych.

Szczegółowe informacje oraz program spotkania znajdują się na stronie Instytutu Matematycznego PAN: www.impan.pl.