Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego na targach uczelni w Dubaju

18.02.2022 - 10:04 aktualizacja 18.02.2022 - 13:00
Redakcja: K.S

Od 19 do 21 lutego 2022 roku przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski oraz kierownik Biura Rekrutacji Cudzoziemców mgr Marta Barciak będą reprezentować naszą uczelnię w Dubaju. Okazją do zaprezentowania oferty UŚ będą targi uczelni oraz wydarzenia towarzyszące, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Tygodnia Nauki Polskiej podczas Expo Dubai 2020.

Władze Uniwersytetu Śląskiego spotkają się z władzami uczelni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z przedstawicielami miejscowych agencji rekrutacyjnych. Podczas wizyty przewidziano prezentację działalności badawczej i naukowej uczelni, oferty dydaktycznej, a także zaprezentowanie działań Uniwersytetu Śląskiego o orientacji międzynarodowej. Przewidziane jest również spotkanie z komisarzem Pawilonu Polskiego oraz jego małżonką, a także wizyty w dwóch pawilonach Expo Dubai 2020: Uniwersytetu Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz pawilonie gospodarzy – Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

zachód słońca w Dubaju

Fot. pexels.com