Filmy WRiTV na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni

27.07.2017 - 09:47 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Od 18 do 23 września 2017 roku w Gdyni odbywał się będzie 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – jedno z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie, promujący na tak dużą skalę rodzimą kinematografię.

Co roku widzowie FPFF – bardzo często jako pierwsi w Polsce – mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych. Obecnie na program festiwalu składają się: trzy sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia towarzyszące. Na Festiwalu wręczana jest ponadto nagroda Platynowych Lwów za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych zaprezentowanych zostanie pięć produkcji Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego:

• „Badylok” w reżyserii Karoliny Kłapkowskiej,
  • „Fusy” w reżyserii Kordiana Kądzieli,
  • „Nic nowego pod słońcem” w reżyserii Damiana Kocura,
  • „Sweet Home Czyżewo” w reżyserii Jakuba Radeja,
  • „Żabi król” w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.festiwalgdynia.pl.

Napisali o tym: