Filmy WRiTV na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

18.07.2018 - 13:25 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Siedem etiud wyprodukowanych przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zostało zakwalifikowanych do konkursu filmów krótkometrażowych 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Organizowany od 1974 roku festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych promujących rodzimą kinematografię. Na jego program składają się między innymi trzy sekcje konkursowe – konkurs główny, w którym najważniejszymi nagrodami są Złote i Srebrne Lwy przyznawane przez międzynarodowe jury, konkurs Inne Spojrzenie, w ramach którego przyznawana jest nagroda Złoty Pazur oraz konkurs filmów krótkometrażowych prezentujący etiudy i fabularne filmy dyplomowe studentów szkół filmowych oraz fabularne filmy krótkometrażowe.

W tym roku w konkursie filmów krótkometrażowych rywalizować będzie 26 dzieł młodych twórców, z czego siedem etiud to produkcje Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Podczas festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć:

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbywać się będzie od 17 do 22 września 2018 roku. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są na stronie: www.festiwalgdynia.pl.

Plakat promujący 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni