Filmy WRiTV nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich „Watersprite”

07.03.2016 - 11:20 aktualizacja 07.03.2016 - 11:20
Redakcja: admin

Dwa filmy, wyprodukowane przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymały nagrody na zakończonym 6 marca 2016 roku w Cambridge (Wielka Brytania) Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich „Watersprite”. W kategorii najlepsza scenografia nagrodę otrzymały Lidia Kanclerz i Aleksandra Kwiecińska za pracę przy filmie pt. „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało” (w reżyserii Katarzyny Warzechy). Z kolei nagrodę za najlepszy dźwięk przyznano Janowi Wrońskiemu za realizację dźwięku w filmie pt. „Las cieni” Andrzeja Cichockiego.

Do nagród w tegorocznej edycji festiwalu „Watersprite” byli także nominowani: Patryk Kin (za zdjęcia do filmu „Bóg zapłać”) oraz Robert Lis (za zdjęcia do filmu „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”). W ubiegłych latach filmy zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji były trzykrotnie nagradzane na festiwalu w Cambridge: w 2014 roku etiuda „Święto Zmarłych” otrzymała nagrody za reżyserię (Aleksandra Terpińska) i zdjęcia (Bartosz Bieniek), zaś w 2015 roku za zdjęcia do filmu „Lekcja” nagrodzono Damiana Kocura.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: www.watersprite.org.uk.