Fotorelacja | Seminarium Young Data Scientists

22.05.2024 - 11:43 aktualizacja 22.05.2024 - 11:43
Redakcja: OO

16 maja 2024 roku odbyło się seminarium Young Data Scientists w ramach projektu Stronger Together.

W seminarium uczestniczyli studenci i pracownicy Uniwersytetu Witolda Lipskiego w Kownie oraz studenci kierunku informatyka i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Główne punkty seminarium obejmowały prezentacje studentów realizowane w ramach przedmiotu Data Science oraz warsztaty „Data scientist in a company: problems, tasks, scenarios” prowadzone przez prof. Daivę Vitkutė-Adžgauskienė.

Wydarzenie obejmowało dyskusje na temat praktycznych zastosowań oraz przyszłych kierunków rozwoju nauki o danych i uczenia maszynowego, kładąc nacisk na podejścia interdyscyplinarne i transformacyjny potencjał nowych technologii.

Seminarium to przyczyniło się do utrwalenia relacji między uczestnikami z Polski i Litwy, sprzyjając dalszej współpracy i wymianie doświadczeń.

Seminarium Young Data Scientists

Fot. Beata Zielosko