Gala wręczenia nagród dla najlepszych zagranicznych studentów

04.04.2022 - 09:45 aktualizacja 08.04.2022 - 10:58
Redakcja: OO

Podczas konferencji z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce”, która odbywała się od 31 marca do 1 kwietnia 2022 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, wręczono nagrody najlepszym studentom zagranicznym w Polsce wyłonionym w konkursie INTERSTUDENT 2022.

Jednym z laureatów został pochodzący z Ukrainy Maksym Shcherbyuk, absolwent Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyróżnienie otrzymał z kategorii studia magisterskie.

Maksym Shcherbyuk uczestniczył w zajęciach języka polskiego na najwyższym poziomie zaawansowania. Dwukrotnie reprezentował Uniwersytet Śląski w prestiżowym międzynarodowym konkursie Willem C. Vis Moot dla studentów prawa. Był przedstawicielem studentów w radzie wydziału oraz członkiem Komisji Prawnej Samorządu Studenckiego UŚ, pełnił także funkcje kierownicze w kołach naukowych. W 2021 roku został laureatem programu „Najlepszy Absolwent 2021”.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest od dwunastu lat przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu „Study in Poland”.

Od lewej: prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, Maksym Shcherbyuk, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski | fot. archiwum M. Shcherbyuka