Global Leadership Award dla Uniwersytetu Śląskiego

09.12.2019 - 15:25 aktualizacja 15.12.2019 - 10:21
Redakcja: AJS

Uniwersytet Śląski w Katowicach został uhonorowany nagrodą Global Leadership Award przyznaną przez sieć prawniczą Climate Law and Governance Initiative w uznaniu za znakomitą organizację globalnej konferencji prawniczej Climate Law and Governance Day 2018, która miała miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach ubiegłorocznej edycji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Statuetka Global Leadership Award
Statuetka Global Leadership Award. Fot. Magdalena Stryja

Wyróżnienie wręczyli Prof. Dr Marie Claire Cordonier Segger – sekretarz wykonawczy Climate Law and Governance Initiative, profesor w Cambridge University oraz dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie Ricardo Alonso Garcia. W imieniu Uniwersytetu Śląskiego nagrodę odebrali dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej oraz mgr Magdalena Stryja (adwokat) reprezentująca Wydział Prawa i Administracji UŚ, jak również Naczelną Radę Adwokacką oraz Center for International Sustainable Development Law, która prowadziła jeden z paneli tematycznych podczas Climate Law and Governance Day 2019. W tegorocznej konferencji uczestniczyli również dr Anna Budzanowska – dyrektor generalny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego i dr hab. Michał Kania – pełnomocnik rektora ds. współpracy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Global Leadreship Award przyznana Uniwersytetowi Śląskiemu jest wyrazem uznania dla uczelni uczestniczącej w międzynarodowych dyskusjach na temat zagrożeń będących skutkiem globalnych zmian klimatycznych oraz zaangażowania w działania związane z ekologią i prawną ochroną zwierząt.

Nagroda jest również formą docenienia instytucji, z którymi śląska Alma Mater stale współpracuje, i które wsparły organizację ubiegłorocznej konferencji Climate Law and Governance Day, tj.: Naczelnej Rady Adwokackiej, Okręgowej Izby Adwokackiej, Metropolii GZM, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Tramwajów Śląskich SA.

Uroczystość wręczenia Global Leadership Award odbyła się podczas tegorocznej konferencji klimatycznej COP25 zorganizowanej w Madrycie.

Grupa osób ze statuetką
Uczestniczy uroczystości, w tym pracownicy UŚ ze statuetką Global Leadership Award. Fot. Magdalena Stryja