IX edycja Cieszyńskiego Fortuna Biegu

12.04.2017 - 09:26 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Już po raz dziewiąty w Cieszynie zorganizowany został Cieszyński Fortuna Bieg – impreza sportowa, w której udział wzięło ok. 1,2 tys. osób. Partnerem wydarzenia został Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego.

Bieg ulicami Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna będzie okazją do sprawdzenia swoich możliwości na dystansie 2 kilometrów (bieg młodzieżowy) oraz 10 kilometrów (bieg główny). W zawodach udział wezmą między innymi studenci z różnych uczelni, dla zwycięzców w tej grupie zawodników dziekan Wydziału Artystycznego prof. Małgorzata Łuszczak ufundowała puchary.

USiołek, maskotka Uniwersytetu Śląskiego wraz z zawodnikiem

Dekoracja zwycięzców w grupie studentów         Stoisko Uniwersytetu Śląskiego

fot. Jerzy Pustelnik

W organizację zawodów zaangażowali się zarówno pracownicy, jak i studenci cieszyńskiego wydziału Uniwersytetu Śląskiego. Młodzi artyści z Instytutu Sztuki zajęli się animacją i tworzeniem stref kibica, a imprezę sportową uświetniły występy muzyków z cieszyńskiego wydziału.

Plakat cieszyńskiego biegu