Kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy PAU

16.05.2016 - 09:51 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

31 maja 2016 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1, sala Parnassos) odbędzie się spotkanie w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności. Gościem będzie prof. Andrzej Jasiński – pianista, pedagog, juror międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Konkursu Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli, Ferruccio Busoniego w Bolzano, Van Cliburna w Fort Worth, Piotra Czajkowskiego w Moskwie – który wygłosi wykład pt. „Muzyka – mowa dźwięków – wyrazem duchowych potrzeb człowieka”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Stacja Naukowa PAU w Katowicach i Biblioteka Śląska.

plakat promujący kolejne spotkaniw w ramach wszechnicy PAU