Kolejne spotkanie Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej PAU

20.03.2018 - 11:42 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W ramach spotkań Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej Polskiej Akademii Umiejętności 22 marca 2018 roku o godz. 16.00 w Willi Caro (Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się wykład prof.  Janusza Ziółkowskiego (Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie) pt. „Wszechświat: co się stało 12 września 2015 r.?”.

Prof. Janusz Ziółkowski urodził się w roku 1942 w Grójcu. Studiował astronomię na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 1966 pracuje w Centrum Astronomicznym
im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Przez dziewięć lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie;  Profesor interesuje się budową i ewolucją gwiazd. Autor licznych publikacji. Wieloletni członek Komitetu Badań Naukowych oraz członek  Rady Naukowej przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Były przewodniczący Grupy  Ekspertów Astronomii przy Komisji Europejskiej w Brukseli.

Plakat wydarzenia. Na brązowym tle informacje dotyczące spotkania w ramach Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej z logotypami organizatorów