Komunikat dla studentów z Ukrainy

Redakcja: wc-a
Tagi: Ukraina

Drodzy studenci,

Uczelnia jest być może teraz dla Was najbezpieczniejszym domem, dlatego chciałbym zaprosić Was na spotkanie i zapytać o to, co jest Wam teraz najbardziej potrzebne. Spotkanie odbędzie się  dzisiaj, o godz. 17.00 na platformie ZOOM:

Nasze spotkanie poprowadzi Samorząd Studencki.

Bądźcie pewni, że wesprzemy Was w każdy z dostępnych sposobów. Na ten moment chciałbym zapewnić o tym, co najważniejsze:

1. Jesteście studentami Uniwersytetu Śląskiego niezależnie od miejsca, w którym przebywacie, ani statusu zaliczenia semestru – przedłużamy Wam sesję egzaminacyjną, umożliwimy udział w zajęciach zdalnie, w razie konieczności zaproponujemy Wam urlopy krótkoterminowe w celu rozwiązania sytuacji formalnych. Jeśli to możliwe napiszcie w tej sprawie maila do swojego dziekanatu, jeśli jednak nie będziecie w stanie tego zrobić – Wasza sesja będzie przedłużona, a zajęcia semestru letniego będziecie mogli odrobić w dogodnym terminie.
  2. Znajdziecie w murach Uczelni miejsce do zamieszkania. Tym z Was, którzy chcieliby zmienić miejsce zamieszkania i zakwaterować się w akademiku zapraszam do złożenia wniosku w dziekanacie, natomiast wszystkim obecnym mieszkańcom gwarantujemy zwolnienie z opłaty za miejsce w akademiku w marcu (w tym celu należy tylko złożyć elektronicznie prośbę o zwolnienie z opłat, pod adresem: https://formularze.us.edu.pl/form/index/2927).
  3. Studia w Uniwersytecie Śląskim nie będą dla Was płatne – odstępujemy od płatności za studia.
  4. Znajdziecie w Uczelni wsparcie psychologa, prawnika czy nawet pomoc medyczną, jeśli tylko zgłosicie nam taką potrzebę na adres pomagam@us.edu.pl bądź na numer alarmowy: 573 490 580.

Zapraszam na spotkanie,
Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego

UA

Дорогі студенти,

Університет, можливо, зараз є найбезпечнішим для вас домом, тому я хотів би запросити вас на зустріч і запитати про те, що вам зараз найбільше потрібно. Зустріч відбудеться сьогодні, о 17.00 по польському часі на платформі ZOOM: https://zoom.us/j/92352201716?pwd=dDV2OFA0VWxlYnVrZFJra2sxWWNaUT09.

Нашу зустріч буде проводити Студентське самоврядування.

Будьте впевнені, що ми підтримаємо вас усіма доступними способами. На даний момент я хотів би запевнити вас про те, що найбільш важливо:

1. Ви є студентами Сілезького університету незалежно від місця, в якому перебуваєте, ні статусу зарахування семестру – продовжуємо вам екзаменаційну сесію, надамо можливість брати участь у заняттях дистанційно, у разі необхідності ми запропонуємо вам короткострокові відпустки для вирішення ситуацій формальних. Якщо можливо, напишіть з цього приводу мейл до свого деканату, але якщо ви не зможете цього зробити – ваша сесія буде продовжена, а заняття літнього семестру ви зможете відпрацювати у зручний для вас час.
  2. В стінах університету ви знайдете місце для житла. Для тих із вас, хто бажає змінити місце проживання та проживати в гуртожитку, подайте заяву в деканаті, а всім нинішнім мешканцям гарантовано звільнення від оплати за місце в гуртожитку в березні (для цього необхідно лише подати електронний запит про звільнення від оплати за адресою: https://formularze.us.edu.pl/form/index/2927)
  3. Навчання в Сілезькому університеті для вас буде безкоштовним – ми скасовуємо оплати за навчання;
  4. Ви також можете звернутися за підтримкою психолога, юриста чи навіть медичною допомогою в університеті. Повідомити про таку потребу можна по ел. адресу pomagam@us.edu.pl або за екстреним номером: 573 490 580.

Запрошую на зустріч,
професор Ришард Козіолек