Komunikat dot. wyjazdów i przyjazdów w związku z sytuacją spowodowaną wirusem SARS-CoV-2

26.02.2020 - 17:26 aktualizacja 27.02.2020 - 09:01
Redakcja: AJS

W związku z obecną sytuacją spowodowaną koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania wyjazdów i przyjazdów z Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Pracownicy, studenci i doktoranci, którzy przebywali ostatnio w wymienionych wyżej krajach i regionach powinni ograniczyć aktywność społeczno-zawodową i pozostać w domu przez okres 14 dni. W tym czasie należy monitorować stan swojego zdrowia i w przypadku pojawienia się dolegliwości, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, należy skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji, zaleca się śledzenie bieżących komunikatów Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które są zamieszczane na stronie: gis.gov.pl/aktualnosci, Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/dyplomacja oraz Światowej Organizacji Zdrowia: www.who.int/novel-coronavirus-2019.