Komunikat w sprawie terminów szczepień

05.03.2021 - 07:41 aktualizacja 19.04.2022 - 10:23
Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

Szanowni Państwo,

pierwotne plany ministerialne co do przebiegu szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia, zakładały ich zakończenie 7 marca 2021 r. Obecnie widać wyraźnie, że nie wszystkie szczepienia zostaną zrealizowane w zakładanym terminie, ponieważ rozmaita jest ich efektywność w poszczególnych miastach i punktach szczepień. Nie powinno to jednak wzbudzać niepokoju, gdyż z informacji uzyskanych w NFZ wynika, że skierowania wystawione w naszej grupie są ważne przez 90 dni i wszystkie zostaną zrealizowane w najszybszym możliwym terminie. O wszelkich zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco za pośrednictwem wewnętrznych kanałów komunikacji.

Większość z uprawnionych do szczepień członków naszej społeczności otrzymała już powiadomienie o terminie bądź została zaszczepiona. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem szczepień w Uniwersytecie Śląskim za pośrednictwem e-mail: szczepienie_koordynator@us.edu.pl.

Powyższa informacja dotyczy osób z I tury szczepień. Osoby, które rejestrowały się w II turze (osoby w wieku 66–69 lat, rejestracja zakończona 03.03.2021 roku) o terminach szczepień zostaną poinformowane w późniejszym komunikacie.

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Osoba podpisująca dokument, zbliżenie na dłonie
Fot. unsplash.com