Kondolencje przewodniczącego KRASP w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei

16.07.2016 - 07:55 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś wystosował list do JE Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Buhlera w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei.

Szanowny Panie Ambasadorze,

Francja po raz kolejny została dotknięta przez morderczy zamach terrorystyczny, zbrodnię obrzydliwą i okrutną, która uderzyła w niewinnych ludzi na Promenade des Anglais w Nicei w Święto Narodowe Francji. Właśnie w tym symbolicznym dniu, kiedy cała Francja, a także wszyscy Jej przyjaciele, świętowali podstawowe wartości Republiki: Wolność, Równość i Braterstwo.

Zdecydowanie potępiamy ten akt zbrodniczego szaleństwa i porażającego barbarzyństwa.

Zapewniamy Was, Drodzy Przyjaciele, o naszej pełnej solidarności z Wami i całą Francją w tych bardzo trudnych chwilach, w których stawiacie czoła tej odrażającej zbrodni.

W skupieniu i cierpieniu, opłakujemy razem z Wami ofiary zamachu i przekazujemy nasze kondolencje ich rodzinom oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim rannym w tej wielkiej tragedii.

W tych momentach osłupienia, bólu i buntu, jesteśmy z Wami – jesteśmy wszyscy Nicejczykami, jesteśmy wszyscy Francuzami!

Solidarnie,
Wiesław Banyś