Konferencja pt. „Arnold Zweig (1887-1968) – Schriftsteller, Zeitkritiker, Humanist”

16.11.2018 - 18:06 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego oraz Biblioteka Śląska w Katowicach organizują konferencję naukową pt. „Arnold Zweig (1887-1968) – Schriftsteller, Zeitkritiker, Humanist”, która odbędzie się 29 i 30 listopada 2018 roku w Bibliotece Śląskiej (plac Rady Europy 1, sala Benedyktynka). Konferencja jest w całości poświęcona życiu i twórczości niemieckiego pisarza Arnolda Zweiga, który w latach młodości związany był z Katowicami, m.in. jako redaktor czasopisma „Die Gäste”. Zweig jest również autorem znanego cyklu powieści o I wojnie światowej, do którego należą takie pozycje, jak „Spór o sierżanta Griszę” czy „Wychowanie pod Verdun”.

W ramach konferencji zostanie otwarta wystawa prezentująca część kolekcji Arnolda Zweiga znajdującej się w zbiorach biblioteki. Referaty zostaną wygłoszone w języku niemieckim.

Szczegółowy program wydarzenia (pdf, 268 kB)

plakat konferencji „Arnold Zweig (1887-1968) – Schriftsteller, Zeitkritiker, Humanist” z podobizną pisarza, datami jego życia, tytułem konferencji i lofo organizatorów