Konferencja pt. „Geofizyka w kosmosie”

18.05.2016 - 14:17 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W poniedziałek 23 maja 2016 r. o godz. 10.00 w Planetarium Śląskim rozpocznie się druga edycja konferencji pt. „Geofizyka w kosmosie”, organizowanej przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Śląskiego. Celem spotkania jest pokazanie, że wykorzystanie metod geofizycznych nie ogranicza się tylko do Ziemi, od lat są one szeroko i z sukcesami wykorzystywane podczas eksploracji Układu Słonecznego.

Gośćmi spotkania będą prof. dr hab. Łukasz Karwowski z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ, który wygłosi wykład „Meteoryty – goście z Kosmosu” oraz dr hab. Leszek Czechowski z Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem pt. „Enceladus: procesy termiczne i ewolucja”.

Konferencja jest organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Geofizyków AGH „Geofon” we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Geofizyków Uniwersytetu Śląskiego „PREM” oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

Szczegółowe informacje dostępne są na portalu Facebook: www.facebook.com