Konferencja pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”

26.04.2017 - 13:43 aktualizacja 26.04.2017 - 13:43
Redakcja: admin

Od 27 do 28 kwietnia 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 15. rocznicy istnienia Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych UŚ.

W programie konferencji zaplanowano siedem sesji tematycznych oraz panel ekspercki dotyczący:

• sytuacji militarno-politycznej na świecie w pierwszym dwudziestoleciu XXI wieku,
  • specyfiki polityki Federacji Rosyjskiej wobec krajów nordyckich,
  • stosowania siły w polityce na przykładzie stosunków ukraińsko-rosyjskich,
  • oraz kwestii przygotowań Polski do konfliktu zbrojnego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.inpidz.us.edu.pl