Krzysztof Pieczyński laureatem plebiscytu „Absolwent XXI wieku”

15.12.2018 - 17:28 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

10 grudnia 2018 roku ogłoszone zostały wyniki plebiscytu pn. „Absolwent XXI wieku” organizowanego przez portal Aplikuj.pl. W konkursie mogli wziąć udział absolwenci uczelni województwa śląskiego. Zwycięzcy zostali wyłonieni poprzez głosowanie online za pośrednictwem strony internetowej portalu w sześciu kategoriach: sport, nauka, kultura, biznes, działalność społeczna oraz samorząd i polityka. Szczegółowe informacje na temat plebiscytu oraz lista laureatów dostępne są na stronie: www.aplikuj.pl.

Krzysztof Pieczyński – laureat plebiscytu „Absolwent XXI wieku”
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Krzysztof Pieczyński, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, został laureatem w kategorii samorząd i polityka. Włączał się w organizację wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych, takich jak: Off Festival, Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Tour de Pologne, Turniej Tenisowy Katowice Open czy Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. WIelokrotnie pełnił funkcję konferansjera, prowadząc gale sztuk walki, pokazy mody, festiwale muzyczne, a także aukcje i koncerty charytatywne. Od 2012 roku jest radnym Rady Jednostki Pomocniczej nr 19 Piotrowice–Ochojec, w 2014 roku w wyborach do Rady Miasta Katowice uzyskał mandat radnego i pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Promocji i Sportu oraz jest członkiem Komisji Edukacji, Komisji Rozwoju Miasta, Komisji Infrastruktury i Środowiska, Komisji Rewizyjnej, a także przewodniczącym Miejskiej Komisji Wyborczej Młodzieżowej Rady Miasta.