Projekt kariera. Rozwój kompetencji studentów kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa

Logo: Fundusze Europejskie - Wiedza Edukacja Rozwój; flaga Rzeczpospolitej Polskiej; Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Logo: Fundusze Europejskie – Wiedza Edukacja Rozwój; flaga Rzeczpospolitej Polskiej; Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny

Finansowanie: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
Wartość projektu: 990 175,00 zł
Okres trwania: 01.09.2017–30.06.2020

Cel projektu: w ramach projektu wśród 120 studentów wyłącznie II i III roku studiów (IV,V,VI semestr) studiów licencjackich kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa, realizowanego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, zostanie przeprowadzonych pięć zadań, dzięki którym zostaną podniesione kompetencje: zawodowe, komunikacyjne (w tym umiejętność pracy w grupie), interpersonalne, językowe, w zakresie przedsiębiorczości, informatyczne (m.in. wyszukiwanie informacji) oraz analityczne (w tym umiejętności rozwiązywania problemów).
W ramach realizacji projektu zostały przewidziane następujące zadania: 1) kursy i warsztaty podnoszące istotne z punktu widzenia potrzeb rynku pracy kompetencje studentów; 2) warsztaty realizowane z pracodawcami; 3) dodatkowe zadania praktyczne dla studentów w ramach zespołów projektowych – stworzenie grup projektowych i praca nad realnym projektem; 4) wizyty studyjne służące lepszemu przygotowaniu absolwentów do wejścia na rynek pracy – wizyty studyjne krajowe; 5) certyfikowane szkolenia podnoszące kompetencje studentów istotne z punktu widzenia potrzeb rynku pracy.

Strona projektu: www.projektkariera.ijp.us.edu.pl.