Laureaci Programu stypendialnego im. Bekkera

11.01.2021 - 12:25 aktualizacja 19.04.2022 - 09:43
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Czterech pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymało stypendia w ramach Programu im. Bekkera, organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Wśród laureatów znaleźli się: dr Anna Wójcik, dr hab. Alexander Betekhtin oraz dr Jacek Szczygieł z Wydziału Nauk Przyrodniczych, a także dr Mariola Paruzel-Czachura z Wydziału Nauk Społecznych.

Program stypendialny im. Bekkera wspiera naukowców i nauczycieli akademickich reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych. Otrzymanie stypendium umożliwia zrealizowanie stażu podoktorskiego, prowadzenie badań naukowych, pozyskanie materiałów do pracy naukowej w renomowanych ośrodkach na całym świecie, a także nawiązanie współpracy z wybitnymi naukowcami z zagranicy.

Szczegółowe informacje wraz z listą laureatów: www.nawa.gov.pl.

logo Programu stypendialnego im. Bekkera