Magda Zimna „Absolwentką z Pasją” 2019

Lokalizacja: Rektorat Uniwersytetu Śląskiego
Redakcja: MJ
Tagi: absolwenci

Laureatką siódmej edycji uniwersyteckiego plebiscytu „Absolwent z Pasją” została Magda Zimna – absolwentka Wydziału Filologicznego (obecnie Wydział Humanistyczny). Od ponad pięciu lat prowadzi bloga „Czytamy, bo kochamy”, który ma ponad 500 000 wyświetleń, promuje zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów, przeprowadza wywiady, uczęszcza na spotkania autorskie, a jej logo widnieje na wielu książkach. Angażuje się w promowanie literatury – uwielbia czytać książki i pisać recenzje na temat przeczytanych powieści. Ta pasja ją zmieniła i otworzyła na ludzi. Pobudziła wyobraźnię i poszerzyła słownictwo, dzięki czemu rozpoczęła wymarzone studia, które później pozwoliły jej pracować zarówno w bibliotece, jak i wydawnictwie.

Plebiscyt został rozstrzygnięty podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom, która odbyła się 11 grudnia 2019 roku na Uniwersytecie Śląskim. Magda Zimna odebrała okolicznościowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę – udział w locie badawczym Napowietrznego Mobilnego Laboratorium ULKA.

Plebiscyt miał na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów wszystkich roczników od początku istnienia uczelni. Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem przyznawanym za zainteresowania, którym osoba wyróżniona oddaje się z pełnym zaangażowaniem, za aktywną i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Magda Zimna – „Absolwentka z Pasją” 2019 roku