Podsumowanie 9. Forum Matematyków Polskich

20.09.2024 - 09:36, aktualizacja 30.09.2024 - 13:02
Redakcja: K.S

Od 9 do 13 września 2024 r. na Wydziale Humanistycznym UŚ oraz w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ odbywało się 9. Forum Matematyków Polskich.

Podczas inauguracji wydarzenia wręczono nagrody laureatom konkursów PTM oraz Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha.

W konferencji wzięło udział ponad 200 matematyków z całej Polski. Większość z nich wygłosiła swe odczyty w ramach wykładów plenarnych oraz trzynastu sesji tematycznych poświęconych rozmaitym obszarom matematyki i jej zastosowań.

Organizatorami konferencji byli Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach, zaś współorganizatorami Politechnika Śląska i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.