Gala wręczenia nagrody im. Kazimierza Kutza

17.02.2022 - 10:03, aktualizacja 23.03.2022 - 09:51
Redakcja: RJ

Uroczysta gala wręczenia nagrody im. Kazimierza Kutza odbyła się 16 lutego 2022 roku o godzinie 18.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Spośród pięciu nominowanych kapituła wybrała jednego laureata II edycji konkursu, którym został Szczepan Twardoch. Pisarza wyróżniono za wielowątkową powieść „Pokora”, wydaną nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2020 roku.

Dodatkową nagrodę honorową Ambasadora Śląska jury przyznało prof. dr. hab. Tadeuszowi Sławkowi, byłemu rektorowi Uniwersytetu Śląskiego.

Nagroda im. Kazimierza Kutza jest przyznawana za wybitne dokonania artystyczne, które odgrywają istotną rolę w aktualnej debacie publicznej, przyczyniając się do budowania społeczeństwa demokratycznego i tolerancyjnego. Wyróżnienie przyznaje Teatr Śląski, Miasto Katowice i Uniwersytet Śląski w Katowicach.