Laureaci XII edycji Wyróżnień Rektora Uniwersytetu Śląskiego

07.04.2021 - 12:13, aktualizacja 07.04.2021 - 12:21
Redakcja: AJS

Gala podsumowująca kolejną edycję konkursu Wyróżnień Rektora Uniwersytetu Śląskiego była wyjątkową uroczystością, podczas której wspólnota akademicka cieszyła się osiągnięciami swoich uzdolnionych członków. W tym roku wydarzenie przybrało nietypowy charakter, gdyż odbyło się w formie zdalnej.

Zapis transmisji można obejrzeć na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego:

Łącznie w tej edycji wyróżnionych zostało 35 osób, w tym 6 z Uniwersytetu Otwartego (Uniwersytet Śląski Dzieci, Uniwersytet Śląski Młodzieży i Uniwersytet Trzeciego Wieku) oraz 19 studentów i 10 doktorantów. Z sylwetkami laureatów można zapoznać się na stronie: us.edu.pl/student.

Konkurs organizowany jest od 2009 roku. W jedenastu poprzednich edycjach nagrody wręczono 354 osobom. W grupie studentów i doktorantów wyróżnienia przyznawane są za działalność społeczną, kulturalną, popularnonaukową, inicjatywy wspierające życie studenckie oraz za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.