Plenerowe miasto nauki nad Rawą | 5. ŚFN KATOWICE

14.10.2021 - 13:36, aktualizacja 26.10.2021 - 14:50
Redakcja: OO

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, jak przystało na pierwszy jubileusz, była inna niż dotychczasowe. Publiczność festiwalowa została zaproszona tym razem w plener oraz do przestrzeni internetowej. W niedzielę 10 października festiwal odbył się na bulwarach Rawy, w jej okolicach oraz na katowickim rynku.

To właśnie Rawa stała się główną osią przestrzeni festiwalowej, która rozciągała się od rynku w Katowicach poprzez ulicę Teatralną, bulwary Rawy i tereny kampusu Uniwersytetu Śląskiego aż po budynek Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

W programie wydarzenia 10 października znalazły się dziesiątki wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw, koncertów oraz spotkań z polskimi i zagranicznymi gośćmi specjalnymi.