Podpisanie umowy z Ambasadą Francji oraz wręczenie prof. Krzysztofowi Jaroszowi Orderu Palm Akademickich

06.07.2021 - 16:24, aktualizacja 07.07.2021 - 10:52
Redakcja: MJ

Wzmocnienie frankofonii na poziomie uniwersyteckim jest głównym celem współpracy pomiędzy Ambasadą Francji w Polsce i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. We wtorek 6 lipca 2021 roku w rektoracie UŚ odbyło się spotkanie, podczas którego została podpisana przez przedstawicieli naszej uczelni umowa o współpracy z Ambasadą Francji. Była to również okazja do wręczenia prof. Krzysztofowi Jaroszowi z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego Orderu Palm Akademickich – francuskiego odznaczenia cywilnego nadawanego naukowcom oraz postaciom świata kultury i szkolnictwa. Szczegółowe informacje na temat przyznanego wyróżnienia – „Prof. Krzysztof Jarosz wyróżniony Orderem Palm Akademickich”.