Posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich

09.11.2021 - 11:14, aktualizacja 09.11.2021 - 12:21
Redakcja: OO

W piątek 5 listopada 2021 roku w auli im. A. Pawlikowskiego Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). Spotkanie otworzył przewodniczący RKRUA i rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Wykład pt. „Gdzie mieszkają dzikie stwory. Co dalej z naukami Oświecenia?” wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Sławek – pierwszy prezydent RKRUA, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 1996–2002. W programie znalazła się również dyskusja nad ideą i możliwościami oddziaływania RKRUA na środowisko zewnętrzne.

RKRUA tworzą rektorzy uczelni z województw śląskiego i opolskiego, rektorzy seminariów duchownych archidiecezji katowickiej, częstochowskiej oraz diecezji opolskiej, a także prezes katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, dyrektor Biblioteki Śląskiej i przedstawiciel Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych.