Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

18.11.2021 - 11:03, aktualizacja 18.11.2021 - 14:50
Redakcja: OO

W środę 17 listopada 2021 roku, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Studenta, odbyła się gala podsumowująca XIII edycję konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. W spotkaniu z laureatami konkursu wzięli udział rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ. Uroczystości towarzyszył także krótki koncert.

Łącznie w tej edycji wyróżnione zostały 23 osoby, w tym 4 z Uniwersytetu Otwartego (Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku), a także 11 studentek i studentów oraz 8 doktorantek i doktorantów.

Podczas gali rozstrzygnięty został również konkurs na Studenta i Doktoranta 2021 Roku. Tytuł Studentki Roku otrzymała Małgorzata Poszwa, natomiast tytuł Doktorantki Roku – Marlena Drapalska-Grochowicz.

Sylwetki osób nagrodzonych w XIII edycji Wyróżnień JM Rektora UŚ można odnaleźć na stronie: us.edu.pl/student.

Gala była transmitowana na żywo na portalu Facebook oraz za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube.