Nawiązanie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach

22.05.2017 - 15:07 aktualizacja 22.05.2017 - 15:07
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski nawiąże współpracę dydaktyczno-naukową ze Szkołą Podstawową nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach. Umowa zawarta zostanie 26 maja 2017 roku o godz. 10.00 w siedzibie szkoły. Dokument sygnować będą pełnomocnik rektora UŚ ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Magdalena Ochwat raz dyrektor szkoły mgr Jerzy Bakowski.

Podczas spotkania, w którym udział wezmą m.in. zastępca dyrektora IJRiT ds. współpracy z otoczeniem dr Ewa Półtorak i koordynator umowy z ramienia IJRiT mgr Aniela Kucharska, dr Cecylia Tatoj z Zakładu Hispanistyki wygłosi wykład pt. „Hiszpania znana i nieznana”.

Współpraca ma na celu zapewnienie uczniom wyższej jakości kształcenia oraz umożliwienie pogłębiania wiedzy i zainteresowań. Obejmować będzie m.in. współprowadzenie wybranych lekcji przez nauczycieli akademickich wspólnie z nauczycielami szkoły, wspieranie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz uczestnictwo uczniów w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich i studentów na terenie Uniwersytetu Śląskiego.