Nowa rubryka w „Gazecie Codziennej” współprowadzona przez pracowników UŚ

18.02.2016 - 13:07 aktualizacja 18.02.2016 - 13:07
Redakcja: admin

Redakcja „Gazety Codziennej” podjęła z Uniwersytetem Śląskim współpracę polegającą na popularyzowaniu wiedzy na temat różnych tematów związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. W tym celu w czasopiśmie pojawiła się nowa rubryka pt. „Jedno pytanie do…”, na łamach której co tydzień zostanie zadane jedno pytanie któremuś z pracowników naukowo-dydaktycznych związanych z Wydziałem Artystycznym oraz Wydziałem Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ. W rubryce poruszane będą tematy dotyczące polityki, gospodarki, kultury, życia codziennego, zwyczajów mieszkańców czy historii Śląska Cieszyńskiego.

Tego typu współpraca ma na celu propagowanie wiedzy na temat Śląska Cieszyńskiego, a także integrację środowiska akademickiego z mieszkańcami Cieszyna i innych miast regionu.