Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja i III powstania śląskiego

28.04.2017 - 14:26 aktualizacja 28.04.2017 - 14:26
Redakcja: admin

Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja połączone zostały z uroczystościami upamiętniającymi 96. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Uroczyste obchody – organizowane przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługę, prezydenta Katowic dr. Marcina Krupę oraz JE Arcybiskupa, metropolitę katowickiego dr. Wiktora Skworca – rozpoczną się 3 maja 2017 roku o godz. 10.30 mszą św. w oprawie artystycznej Filharmonii Śląskiej (archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach). Wcześniej o godz. 10.00 na placu przed archikatedrą wystąpi Orkiestra Dęta „Katowice”. Po mszy św. uczestnicy udadzą się na plac Sejmu Śląskiego pod pomnik Wojciecha Korfantego, gdzie o godz. 12.30 odbędą się uroczystości rocznicowe z ceremoniałem wojskowym.