Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2016”

22.06.2016 - 09:02 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

16 października 2016 roku o godz. 11.00 w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek odbędzie się 23. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2016”. Pomysłodawczynią sprawdzianu była śp. Krystyna Bochenek –wicemarszałek Senatu RP, dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego.

W jury konkursu zasiadają: prof. dr hab. Walery Pisarek – przewodniczący, doktor honoris causa Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. Andrzej Markowski, prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna, prof. dr hab. Edward Polański. Za sprawdzanie prac konkursowych odpowiadać będzie dr hab. Danuta Krzyżyk z Wydziału Filologicznego UŚ. Partnerem konkursu jest między innymi Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W dyktandzie mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę główną w wysokości 30 000 złotych. Zapisy prowadzone są na stronie www.dyktando.info.pl.