Podpisanie umowy z Liceum Ogólnokształcącym im. 14. Pułku Powstańców Śląskich

23.03.2017 - 18:03 aktualizacja 23.03.2017 - 18:03
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski nawiąże współpracę dydaktyczno-naukową z I Liceum Ogólnokształcącym im. 14. Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Umowa zawarta zostanie w piątek 24 marca 2017 roku, podczas odbywającego się w szkole Festiwalu Wiedzy „Nauka – sposób na sukces”. Dokument sygnować będą prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ dr hab. prof. UŚ Piotr Pinior oraz dyrektor szkoły Janina Rurek.

Współpraca pomiędzy szkołą a uczelnią ma umożliwić uczniom pogłębianie wiedzy i zainteresowań, wykładowcy akademiccy prowadzić będą wybrane zajęcia w szkole, licealiści będą mogli uczestniczyć również w wybranych wykładach, seminariach i warsztatach prowadzonych na terenie uczelni.  W ramach współpracy nauczyciele mogą liczyć na wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Studenci Uniwersytetu Śląskiego zyskają możliwość udziału w zajęciach obserwacyjnych, prowadzenia badań stanowiących podstawę prac licencjackich, magisterskich i naukowych, a także odbywania praktyk pedagogicznych.

Realizatorami umowy ze strony Uniwersytetu Śląskiego będzie pięć jednostek:

• Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Nauk Społecznych – Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Wydział Teologiczny,
  • Wydział Filologiczny – Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich,
  • Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii.

Uczniowie i nauczyciele liceum będą mieli również możliwość korzystania z oferty Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego.